Звільнення від відповідальності за несплату ЄСВ: позиція ВС

Contact Us

Звільнення від відповідальності за несплату ЄСВ: позиція ВС

Закон, що передбачає звільнення підприємців від сплати єдиного внеску, не поширюється на осіб, які не знаходяться на обліку в межах населених пунктів, де проводилась АТО.

Так, 11.09.2020-го року Верховний Суд прийняв рішення по справі № 200/2402/19-а, згідно з яким знаходження платника єдиного внеску, якщо воно зареєстроване в населеному пункті, де відповідно до встановленого переліку проводилась антитерористична операція, на обліку органів доходів і зборів, які знаходяться за межами цієї території — виключає звільнення даного платника від відповідальності, штрафних і фінансових санкцій, передбачених Законом № 2464-VI.

Судова інстанція постановила, що законодавство пов’язує звільнення платника єдиного внеску від зобов’язань і відповідальності саме з фактом перебування такого платника на обліку органів доходів і зборів, які розташовані на території населених пунктів, де проводилася АТО.

У вищезазначеній справі приватне акціонерне товариство звернулося до суду з вимогою скасувати нарахований йому борг після того, як його перевели з податкової адреси на території проведення АТО на обслуговування органу на підконтрольній Україні території.

Верховний Суд в задоволенні таких вимог відмовив. Він також зазначив, що переведення платника податків до іншого контролюючого орану поза його волею було здійснено уповноваженим органом, а тому ніяких порушень тут немає.

«В даному випадку прослідковується втручання держави в майнові права платника, проте, воно є законним і пропорційним вказаній легітимній меті» — вважає суд.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm