Ще два банки можуть стати неплатоспроможними у 2021 році

Contact Us

Ще два банки можуть стати неплатоспроможними у 2021 році

На початку року планують ввести нові карантинні обмеження, що стане причиною погіршення фінансового стану бізнесу. Це може суттєво ускладнити здійснення виплат по вже існуючим кредитам і обмежити доступ бізнесменів до такого ресурсу в майбутньому.

Через проблеми з ліквідністю ринок можуть залишити 1-2 банки, проте в уряді запевняють, що це не буде масовим явищем. Основні учасники вже пережили кризу та пройшли відбір НБУ. Останнім часом кількість банків суттєво знизилась, а вимоги до них, навпаки, підвищилися.

Якщо у підприємців виникають складнощі, важливо знайти індивідуальний підхід до вирішення проблеми, адже є сфери, які постраждали від карантину більше за інші. Серед них готелі, торгові центри, авіаперевезення. У департаменті корпоративного бізнесу приватного сектора Укрексімбанку також зазначили, що продаж активів, бізнесу та поступка платежів — це заходи, які застосовуються фінансовими установами в останню чергу.

Також існує ймовірність, що у 2021 році буде незначне зниження відсоткової ставки. Депозитний портфель переоцінюють, що також вплине на  собівартість кредитування. Проте в банку говорять, що значних змін тут очікувати не варто.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm