Податок з неофіційних прибутків

Contact Us

Податок з неофіційних прибутків

Останні декілька днів у ЗМІ активно обговорюється перспектива запровадження податку з незареєстрованого прибутку. Наскільки вона є реальною?

Відповідно до новин, опублікованих українськими порталами, з початку цього року громадяни будуть зобов’язані сплатити податки з додаткових надходжень, а податкова служба з метою контролю зможе використовувати непрямі методи податкового контролю.

Офіційні кошти будуть прирівнюватися до витрат, а у разі відсутності задекларованої різниці обов’язковою буде сплата податку. За неможливості обґрунтування доходів особа буде змушена сплатити податок на різницю.

Згідно зі списком, опублікованим ЗМІ, податкова служба має право перевірити доходи з незалежної професійної діяльності, гроші з-за кордону, кошти, виплачені неофіційним роботодавцем, кошти від оренди нерухомого майна, подарунки, дохід від інвестицій, прощені борги та кредити, сума яких перевищує чверть мінімальної заробітної плати, дохід з тваринницької продукції, якщо сума перевищує 50 мінімальних зарплат, доход від благодійності, кошти, отримані від торгівлі нерухомістю.

Першим, хто спростував цю новину, став голова податкового комітету, народний депутат Данило Гетьманцев. Він заявив, що хоч новина і не є абсолютно достовірною, перспектива законопроекту щодо непрямих методів податкового контролю все ж таки існує.

Податкова служба, в свою чергу, прокоментувала, що у разі отримання постійного доходу від неофіційної діяльності, особа має бути зареєстрована як ФОП, а податок зобов’язані сплачувати особи, задіяні у незалежній професійній діяльності.

При несплаті податку з додаткових коштів громадяни зобов’язані виплатити штраф. Щодо податку на подарунок, наприклад автомобіля, якщо дарувальник не перебуває з особою у першій чи другій спорідненості, подарунок підлягає декларуванню та відповідно оплаті податку наступного року.

Поділитися цим повідомленням?

smm