Оподаткування на період карантину: як протриматися бізнесу?
Через пандемію бізнес отримав ряд привілеїв. Так, серед них:
- мораторій на проведення різних перевірок;
- звільнення ФОПів від сплати ЄСВ;
- скасування санкцій за несплату деяких податків і несвоєчасну подачу звітів;
- відстрочка на введення нових РРО.
Взятий владою курс, звісно, правильний, проте, не комплексний. Наприклад, в США повністю введені податкові канікули, а ставку звели практично до нуля. У нас же Нацбанк продовжує тримати її на рівні 10 %.
З українським бюджетом дуже проблематично радикально мінімізувати податки. Проте, тягнути гроші з напівпрацюючого бізнесу також неправильно.
В Україні скасували податки на комерційну нерухомість та землю, а от пеню і штрафи залишили для ПДВ. Його скасували лише для імпорту медикаментів і препаратів для боротьби з коронавірусом. Всі інші мають сплачувати податок в повному розмірі.
Також у підприємців часто бувають власні зобов’язання неформального характеру. Наприклад, з оренди або кредитів. Тому економісти вважають, що введених заходів недостатньо для підтримки бізнесу. Так, потрібно відстрочити або повністю скасувати податки, крім ПДВ.
Під час такої кризи необхідно стимулювати роботу підприємців, допомагати виплачувати їм заробітні плати. Те ж саме стосується і періоду, що наступить одразу після закінчення карантину.
Не прийнято на державному рівні й рішення про скасування єдиного податку. Таким чином мікробізнес опинився в дуже складній ситуації: доходів немає, а податок все одно сплачувати треба. Змінити ситуацію можуть органи місцевого самоврядування, проте, багато з них не поспішають це робити, оскільки в деяких населених пунктах такий податок складає від 20-ти до 40-ка % надходжень до місцевого бюджету.
Джерело: Інтернет-ресурс