Зміни щодо оподаткування електронних послуг в Україні

Contact Us

Зміни щодо оподаткування електронних послуг в Україні

У липні 2021 року президент України підписав закон №1525-ІХ щодо стягнення податків з електронних послуг, що надаються іноземними корпораціями. У документі було визначено процедуру оподаткування на додану вартість компаній, які надають електронні продукти особам, які проживають на території України. Метою закону є збільшення державного бюджету.

Відповідно до змін, закордонні корпорації, які надають електронні послуги громадянам України, зобов’язані сплачувати 20% ПДВ.

До списку потрапили такі компанії, як eBay, Google, Meta (Facebook), Netflix та інші. Частина з них вже встигла попередити своїх українських клієнтів про нові зміни. Наприклад, сервіс eBay надіслав листи з попередженням про обов’язок сплатити 20% податку на додану вартість до послуг. Проте, компанія також зазначила, що дані зміни ніяким чином не вплинуть на товарні оголошення.

Google заявив, що оподаткування буде застосовуватися тільки до певного ряду продукції. Представники компанії Meta наголосили, що сплата податку стосується рекламодавців, у яких в полі «Покупець» в адресі компанії або приватній адресі вказана Україна, але які не підтвердили свою реєстрації як юридична особа або як приватний підприємець, а також не додали до рекламного акаунта Facebook номер платника ПДВ.

Такі компанії як Apple та Netflix автоматично включили суму податку до вартості пакету.

Закон також містить інформацію щодо операцій, які не потребують сплати ПДВ. Наприклад, надання послуг дистанційної освіти в Інтернеті, за умови використання його виключно як зв’язок між особами, а також надання консультацій електронною поштою.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm