Зміна вимог до обов’язкових резервів банків для посилення монетарної трансмісії

Contact Us

Зміна вимог до обов’язкових резервів банків для посилення монетарної трансмісії

У лютому поточного року Нацбанк збільшить нормативи створення банками неухильних резервів за рахунками як у гривні, так і у зарубіжній валюті з метою покращення монетарного трансмісійного механізму.

Було повідомлено, що з 10 лютого норматив створення обов’язкових резервів за коштами у гривні буде підвищено з 0% до 2%, у зарубіжній валюті – з 10% до 12%.

Період збільшення об’єму нормативів створення обов’язкових резервів розпочнеться у березні поточного року. За прогнозами Нацбанку України сума обв’язкових резервів зможе підвищитися на 24 млрд гривень.

Метою цього нововведення є укріплення процентного каналу трансмісійного механізму через керування профіцитом ліквідності. Очікується, що це посприяє підвищенню строкових залучень при зберіганні резервування.

Нацбанк наголосив, що враховуючи усі особливості банківської системи, такі зміни ніяким чином не вплинуть на кредитну можливість банків.

Зміни затверджені рішенням Правління Національного банку України від 01 лютого 2022 року № 44-рш “Про внесення зміни до рішення Правління Національного банку України від 23 листопада 2017 року № 752-рш” та набирають чинності з 10 лютого 2022 року. 

Повна інформація щодо обсягу обов’язкових резервів, доступна за посиланням.

Поділитися цим повідомленням?

smm