З початку вересня Держпраці почне штрафувати роботодавців за неоформлених співробітників

Contact Us

З початку вересня Держпраці почне штрафувати роботодавців за неоформлених співробітників

З 01.09.2020-го року контролюючі органи почнуть перевіряти роботодавців на наявність у них офіційно непрацевлаштованих співробітників. Почнуться перевірки зі сфер торгівлі, будівництва, сільського господарства, загального харчування та готельно-ресторанного бізнесу.

Якщо в штатному розписі співробітників менше, ніж тих, що знаходиться на робочому місці, до роботодавців будуть застосовані штрафні санкції. Те ж саме стосується робітників, яких відправили у відпустку за свій рахунок або звільнили за власним бажанням, проте, вони й надалі продовжують виконувати свої обов’язки.

Водночас, варто наголосити, що стажування та практика офіційного працевлаштування не замінюють. Серед альтернатив виділяють укладання договору підряду та реєстрацію найманого робітника як ФОПа.

Штраф за такі правопорушення складе 10 розмірів мінімальних заробітних плат, установлених на момент виявлення порушення, за кожного робітника. Сьогодні така сума дорівнює 47230 грн.

Крім того, фактичний допуск до роботи без оформлення трудових відносин іноземців, осіб без громадянства та біженців без дозволу на працевлаштування тягне за собою штраф у розмірі 500-1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Також в окремих випадках для керівника може наставати кримінальна відповідальність. Наприклад, за незаконне звільнення людини через особисті мотиви чи інші грубі порушення трудового законодавства.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm