Якщо ваш борг купила факторингова компанія: порядок дій
У зв’язку зі складною економічною ситуацією багато власників компаній не в змозі погасити вчасно свої борги. А останнім часом почастішали випадки, коли боржникам дзвонять з погрозами і вимогами повернути борг, представляючись співробітниками факторингової компанії.
Запам’ятайте, факторингові компанії ніколи не «вибивають» борги!
Фінансовий факторинг
Пояснюємо, фінансовий факторинг являє собою фінансування під відступлення права грошової вимоги. Даний фінансовий інструмент дозволяє покупцю придбати товар або послугу з відстрочкою платежу, а продавцю — отримати від фактора цілий комплекс послуг. Сюди входить і авансування виручки, збір платежів, захист від ризиків невиплат тощо.
Відзначимо, що компанія не може викупити борг без згоди банку, а також не повідомивши про це боржника. Крім того, факторинг компанії не працюють з одним проблемним кредитом, вони викуповують цілий пакет заборгованості. А головне — договір факторингу поширюються виключно на відносини, пов’язані з підприємницькою діяльністю, але ніяк не з приватним кредитуванням.
Нацкомісія з регулювання ринків фінансових послуг роз’яснює, що надання послуг з факторингу передбачає придбання права вимоги, в тому числі і тієї, що виникне в майбутньому, до боржників-суб’єктів господарювання.
Тому, в першу чергу переконайтеся, що ви дійсно маєте справу з факторингової компанією. Для цього в обов’язковому порядку необхідно займатися підприємницькою діяльністю.
Факторингова компанія
Кожна факторингова компанія повинна мати ліцензію на заняття таким видом діяльності. Тому перевірте всю документацію, щоб упевнитися в надійності фірми.
Якщо всі документи в порядку — переходьте до переговорів. Не забувайте, що основне завдання будь-якої фінансової організації — отримання прибутку. Банки в результаті відступлення від своїх вимог можуть поліпшити власний баланс і претендувати на отримання допомоги від Нацбанку. Тому часто вони передають заборгованість факторинговим компаніям на вигідних умовах.
Завдяки цьому останні часто мають можливість зробити певні поступки боржнику і все одно отримати прибуток. З цієї точки зору банки обмежені в рамках законодавства, а факторингові компанії — ні.
Тому найчастіше підписати договір про надання фінансових послуг з такою фірмою навіть вигідно. Адже ви можете прийти до консенсусу на прийнятних для обох сторін умовах. Це, в свою чергу, надасть можливість вийти з проблемної ситуації з мінімальними втратами.