Як залучити інвестиції стартапу
Допомога у відкритті бізнесу потрібна багатьом вартісним проєктам. Гарна бізнес-ідея — це тільки половина шляху до успіху. Ще необхідно знайти способи її реалізації. Розглянемо декілька рекомендацій спеціалістів, як залучити інвестиції в стартап.
Пошук інвестора
Не чекайте, що допомога у створенні бізнесу прийде до вас сама. Знайдіть людей, яких ваш інвест проєкт зможе зацікавити. Для цього варто:
- організувати активне соціальне просування;
- зайнятися просуванням в Інтернеті (вести блог в соцмережах чи створити тематичний блог з темою вашого стартапу);
- налагодити пряме спілкування з інвесторами;
- купити рекламу в Інтернеті та ЗМІ;
- брати участь в офлайн-нетворкінгах.
Правило піраміди
Кожен стартапер повинен вміти красиво та швидко презентувати власну ідею. Якщо за хвилину вам не вдалось зацікавити потенційного інвестора, навряд чи це вийде зробити потім. Для цього часто використовують так зване правило піраміди, коли зверху розміщують основну кінцеву думку, а на наступних рівнях дають їй обґрунтування.
Вирішення проблеми
Пошук інвестицій в стартап — важливий процес, що потребує зусиль. Багато підприємців-початківців так сильно стараються, що починають відразу розповідати всі деталі своєї бізнес-моделі. Не варто цього робити, оскільки такі подробиці неможливо пояснити у двох словах, а в процесі реалізації вони можуть взагалі змінитися.
Краще пояснити, яку проблему вирішує ваш продукт, яким чином він це робить і суть його призначення. Інвестор сам повинен зрозуміти, наскільки важливий ваш проєкт, і наважитись на фінансування стартапу.
Бізнес-план
Інвестор також повинен бачити, що ви не просто просити грошей, але й вже самостійно зробили чималу роботу зі своїм проєктом: вивчили ринок, цільову аудиторію, наявних конкурентів. Тому у вас має бути чіткий бізнес-план, який доводить затребуваність вашої ідеї, шляхи її втілення в життя.
Важливість проєкту
Ви повинні донести до опонента, чому важливо вкласти в проєкт гроші прямо зараз. Дайте зрозуміти потенційному вкладнику, що у випадку його відмови може з’явитися й інший інвестор для стартапу.
Умови угоди
Якщо вам вдалося переконати вкладника, що ваш інвестпроєкт вигідний і потрібно його профінансувати, детально обговоріть все умови угоди. Переконайтеся, що ви правильно їх зрозуміли. Обов’язково потрібно оговорити зобов’язання обох сторін, і, звісно ж, яким чином інвестор буде отримувати свій прибуток. Це може бути відсоток від початкового вкладу чи від вашого прибутку. Інколи вкладник стає власником певної долі в бізнесі.
Допомогу стартапам і вже діючому бізнесу пропонує компанія «Мустанг Фінанс». У рамках нового проєкту «Фінансуємо успіх бізнесу» всі охочі можуть подати заявку та взяти участь у конкурсі на кращий інвестиційний проєкт. Зробіть крок на шляху до реалізації власної мрії прямо зараз!
Щоб дізнатися більше про умови конкурсу на кращий інвестиційний проект «Фінансуємо успіх бізнесу», переходьте за посиланням http://mustangfinance.com.ua/konkurs-investproektiv/