Як банки оцінюють кредитоспроможність громадян

Contact Us

Як банки оцінюють кредитоспроможність громадян

Оцінка кредитоспроможності це оцінка фінансової можливості споживача повернути майбутній кредит разом з відсотками та комісіями. Ця оцінка для фінустанови важлива, оскільки у якості кредитних вона видає кошти вкладників або власників і хоче повернути їх у повному обсязі.

Перед видачею кредиту кредитор (банк, інша фінустанова) запрошує у позичальника особисту інформацію та збирає дані з інших джерел. Вся інформація вивчається, на основі неї робиться висновок про платоспроможність.

Оцінюють платоспроможність майже всі фінустанови, які кредитують.

Прискіпливість фінустанови до кожного позичальника залежить від суми кредитування, та строку, на який він хоче кредитуватися. Інформація вивчається банком на основі даних з відкритих реєстрів, кредитних історій. Дохід банк визначає через довідку про доходи, яку надає сам позичальник чи його роботодавець. Враховуються й витрати людини, які встановлюються з анкети або за середнім показником регіону.

До факторів, які допомагають оцінити платоспроможність, відносять і:

  • мету позики,
  • кредитну історію,
  • майно,
  • наявність поручителів,
  • стабільність доходу,
  • наявність стосунків з фінустановою та їх перебіг.

Проводиться оцінка кредитоспроможності безкоштовно та за наявності згоди на доступ до кредитної історії. Без згоди провести таку перевірку неможливо.

Результат оцінки допомагає фінустанові вирішити, чи посильний для позичальника кредит. Негативна оцінка може привести до відмови у кредитуванні чи зменшення затребуваної суми.

Чим кращу кредитну історію має позичальник та чим вища його оцінка кредитоспроможності, тим більшу суму кредиту він отримає.

Поділитися цим повідомленням?

smm