В Україні збираються заборонити анонімні платежі

Contact Us

В Україні збираються заборонити анонімні платежі

Уряд виступає за законопроект про посилення фінансового моніторингу

Кабінет Міністрів схвалив законопроект Мінфіна щодо збільшення суми до 300 тис. грн., починаючи з якої має проводитись фінансовий моніторинг.

Варто відмітити, що, окрім підвищення даного ліміту, проект передбачає й ряд інших змін. Наприклад, розширений перелік суб’єктів первинного моніторингу. Тепер слідкувати будуть не тільки за банкірами, лотерейниками, нотаріусами тощо, але й за коштами юристів, бухгалтерів і податкових консультантів.

Крім того, тепер під час проведення будь-яких операцій доведеться зазначати ПІБ сторін, а якщо сума переказу перевищує 30 тис. грн., то потрібні ще й паспортні дані, ідентифікаційний код і місце проживання клієнта.

Проект також підвищує штрафи за порушення процедури проведення моніторингу. Так, за ненадання, несвоєчасне надання або надання неправдивої інформації передбачається штраф у розмірі 50 тис. н.м. (850 тис. грн.).

Передбачається також ведення реєстру публічних осіб. Така функція покладається на співробітників НАБУ. Дані вони братимуть безпосередньо з декларацій чиновників.

Проте, зазначимо, що, не дивлячись на схвалення Уряду, даний проект все ще носить статус законопроекту й навіть ще не зареєстрований в Парламенті.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm