В Україні відкриється нове джерело долару
З понеділка в країну зайде новий капітал, оскільки іноземці зможуть купувати наші державні облігації
Починаючи з 27 травня ринок державних облігацій приєднався до міжнародного центрального депозитарію «Clearstream». Це одна з найбільш впливових світових біржових організацій, що функціонує на великих ринках Лондону, Гонконгу, Нью-Йорку та багатьох інших. Банком-корреспондентом став «Citibank».
Тепер іноземні інвестори можуть купувати і продавати українські облігації. У спеціалістів немає сумнівів, що наші цінні папери будуть користуватись великим попитом, особливо в гривневому еквіваленті.
З нашими цінами українськими облігаціями зацікавиться багато хто, не дивлячись на тяжкі політичні обставини в країні. Головне, аби не загострялась військова ситуація.
Поява нових покупців дозволить Мінфіну розширити поле для маневрів, а також підніме рівень конкуренції. Крім того, таким чином можливо привабити додаткові гроші для погашення дефіциту державного бюджету.
Громадян заспокоїли, що іноземці не будуть домінувати на вітчизняному ринку, адже на їхню долю припадає всього лиш 5 % від загального портфелю. Хоча варто зазначити, що поки що саме іноземці набирають обороти покупців активніше за всіх.
Нічого не згадали українські чиновники і про проблеми «гарячих капіталів», що стануть більш помітними, коли нашими цінними паперами почнуть користуватись іноземці. Вся справа в тому, що Нацбанк вже бачить для себе ряд переваг:
- можливість активно купувати долар, що заходить в Україну через іноземців, що дозволить збільшити золотовалютні резерви;
- можливість утримати інфляцію за допомогою монетарних методів;
- можливість подолати коливання курсу гривні.
Банкіри розуміють всі існуючі ризики і не дуже вірять в те, що НБУ зможе впоратися з ними. Після такої девальвації гривні заспокійливі промови чиновників мало хто сприймає всерйоз. Ліквідність нашого міжбанку залишається дуже низькою: об’єми торгів коливаються від 50 до 150-200 млн. дол. При таких умовах курс долара може різко змінитись в будь-яку сторону.
Джерело: Інтернет-ресурс