В Україні планують спростити ліцензування небанківських установ

Contact Us

В Україні планують спростити ліцензування небанківських установ

Сьогодні фінансові організації змушені оформлювати ліцензію індивідуально по кожному виду послуг, що надаються. В цей же час закон передбачає отримання лише однієї ліцензії на вид діяльності компанії.

Нацбанком представлений законопроект про платіжні послуги, що передбачає істотне спрощення ліцензування небанківських фінустанов, які з 01.07.2020 року переходять під контроль НБУ.

В Національному банку України зазначили, що сьогодні організації мають отримувати ліцензії по кожній послузі, яку вони надають. Натомість новий закон передбачає відхід від переліцензування. Тобто, тепер не треба буде в обов’язковому порядку отримувати нову ліцензію.

Якщо на даний момент у нас ліцензуються фін послуги, то в подальшому буде ліцензуватись окрема діяльність. Тому, якщо перелік послуг, які надає компанія, не змінюється, ліцензію перевипускають автоматично.

Крім того, членами Всеукраїнської асоціації фінансових компаній підписаний Кодекс професіональної етики щодо урегулювання простроченої заборгованості. Зазначається, що завдяки цьому учасники макрофінансового ринку беруть на себе додаткову відповідальність перед клієнтами, не очікуючи при цьому законодавчого врегулювання вимог діяльності.

Нагадаємо, що в липні 2019 року НБУ оголосив про початок масштабної роботи з фундаментального оновлення системи законодавчого врегулювання українського ринку платежів і переказів коштів.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm