В НБУ розповіли про кредитні канікули для позичальників на період карантину

Contact Us

В НБУ розповіли про кредитні канікули для позичальників на період карантину

В Нацбанку повідомили, що вже обговорили з банкірами та готуються прийняти відповідні нормативні акти щодо кредитних канікул для бізнесу до завершення дії карантинних заходів. Такі пільги будуть надаватись лише тим позичальникам, які раніше доброчесно виконували свої зобов’язання і погашали платежі.

В НБУ кажуть, що після закріплення на папері пільгового періоду, цих правил повинні дотримуватись всі фінансові установи. Якщо це негативно відіб’ється на капіталах банків — Нацбанк готовий підтримати їхню ліквідність.

Так, для малих підприємців та малого бізнесу передбачається відстрочка по оплаті як основного боргу, так і процентів по ньому. Банківські установи повинні розробити відповідний стандартний механізм реструктуризації після завершення карантину.

Крім того, в НБУ відмітили, що для середнього та великого бізнесу потрібен індивідуальний підхід. Частина галузей, таких як туризм, перевезення, заклади загального харчування, зазнають більше збитків, ніж інші. Банківські установи мають розуміти і враховувати всі складності ситуації.

Регулятор запропонував вікно реструктуризації протягом 2-х кварталів. При цьому рекомендується використовувати гнучкі інструменти, наприклад, короткострокові кредитні канікули.

Разом з тим, повідомляється, що кредити прощати ніхто не буде. Після завершення карантину всі платежі повернуться в звичне русло і строки, визначені договорами.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm