Уряд перегляне низку штрафів

Contact Us

Уряд перегляне низку штрафів

У КМУ пропонують прибрати прив’язку розміру санкцій до прожиткового мінімуму. Такий законопроект передали на розгляд парламенту. Тепер для розрахунку санкцій знайдуть інший показник. Нову методологію мають намір розробити і для розрахунку прожиткового мінімуму.

В уряді переглянули близько 180 нормативів, що містять посилання на прожитковий мінімум. Чиновники пропонують його залишити лише для формування суми основних нарахувань, серед яких пенсія та мінімальна зарплата.

Розроблений пакет документації включає чотири нормативних акта. Один стосується особливостей розрахунку прожиткового мінімуму, другий – відв’язки розрахунку штрафів від мінімуму, а два останні присвячені базовим величинам для штрафів, соціальних виплат і доплат.

Експерти кажуть, що такі зміни сприятимуть зменшенню кількості казусів у судах. Так, коли санкції прив’язані до неоподатковуваного мінімуму (сьогодні це 17 грн.), то це стабільна величина, яка змінюється досить рідко. Але при цьому, якщо потрібно підняти розмір санкцій, потрібно просто підвищити кратність цього показника.

А коли йде прив’язка до прожиткового мінімуму, то тут часто виникають проблеми, оскільки ця сума постійно змінюється. Особливо це стосується справ, розгляд яких триває місяцями.

Законодавці планують, що насамперед такі зміни стосуватимуться штрафів за порушення податкового законодавства, оскільки саме вони прив’язані до прожиткового мінімуму.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm