Український бізнес дав прогноз щодо перспектив після карантинних обмежень

Contact Us

Український бізнес дав прогноз щодо перспектив після карантинних обмежень

Керівники та власники українських фірм поліпшили в травні оцінку економічного стану своїх підприємств і потенціалу для подальшої діяльності у відповідь на поетапне пом’якшення обмежень, пов’язаних з пандемією.

Це підтверджує індекс очікуваної ділової активності, який щомісяця розраховує Нацбанк. Так, в травні він становив 50,5 і вже другий раз за рік перевищив рівноцінне значення (50 пунктів).

Переважна частина підприємців різних сфер, які взяли участь в опитуванні, оптимістично оцінили свою діяльність: індекси компаній в галузі промисловості та послуг перевищили нейтральний рівень, а торгівлі — максимально наблизилися до нього.

Разом з тим, фірми в галузі будівництва трохи знизили очікувані результати. Так, їх індекс дорівнює 49,4, в той час, як у квітні цей показник був 51,5. Респонденти зберігають високі очікування щодо зростання цін постачальників, вартості послуг підрядників і цін на власну продукцію.

Представники всіх секторів очікують зростання цін на свою продукцію через подорожчання сировини та товарів постачальників. А ось оцінки щодо зайнятості залишаються стриманими: крім торгівлі, ніякі інші сфери не очікують збільшення загальної чисельності працівників.

Опитування проводилося серед 309 підприємств з 5 по 24 травня. Серед респондентів 43% — компанії промисловості, 28,2% — сфери послуг, 23,6% — торгівлі, 5,2% — будівництва. З них 35,3% — великі підприємства, 30,7% — середні, 34% — малі.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm