У підприємців вимагають обґрунтовувати повернення ПДВ

Contact Us

У підприємців вимагають обґрунтовувати повернення ПДВ

Часто вітчизняні бізнесмени стикаються з підвищеною увагою з боку контролюючих органів, коли претендують на повернення ПДВ. Так, Державна фіскальна служба направляє їм запити, в яких вимагає вказати причини бюджетних відшкодувань.

Підприємці зазначають, що такі випадки на практиці зустрічаються досить часто. Юристи рекомендують не надавати фіскалам ніяких документів, а замість цього посилатися на затверджений законодавством чіткий перелік і порядок проведення перевірок.

Однією з підстав для проведення податкової перевірки є від’ємне значення з ПДВ більш, ніж на 100 тис. грн. При цьому податкова і фіскальна служба можуть обмінюватися між собою даними, не смикаючи при цьому компанії.

Крім того, експерти взагалі вважають, що фіскальна служба просто дублює функції податкової. Адже саме остання проводить подібні документальні перевірки. Таким чином, вищезазначені вимоги фіскалів безглузді, так як повернення ПДВ відбувається після перевірки. А проведення повторної перевірки законодавством не передбачено.

Бізнесмени вважають, що держоргани таким способом просто затягують процедуру з відшкодування ПДВ. Саме листування може затягнутися на тривалий час, та й підприємство може вже не захотіти що-небудь вимагати від держави, щоб не нав’язуватися зайвий раз на додаткові перевірки.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm