У Нацбанку повідомили про 41,7 млрд грн, які необхідні українським банкам

Contact Us

У Нацбанку повідомили про 41,7 млрд грн, які необхідні українським банкам

НБУ провів оцінку діяльності українських банків, в результаті чого прийшов до висновку, що банківський сектор сьогодні досить стійкий і готовий до запланованого підвищення вимог до капіталу. Разом з тим деяким банкам потрібно поліпшити свої позиції.

Щорічно всі банки проходять оцінку якості активів. Цього року її результати показали, що необхідний рівень достатності капіталу вище мінімального у ряду банків. Даний цільовий рівень розраховано таким чином, щоб коштів вистачило для покриття збитків навіть в період кризових ситуацій.

Проводили оцінку незалежні аудитори. Вони підтвердили, що в цілому банки коректно відображають якість кредитного портфеля та інші основні показники діяльності.

За базовим макроекономічним сценарієм підвищений рівень нормативів достатності капіталу був встановлений тільки для 10 банків. При цьому у 6 з них перевищені встановлені цільові значення. Ще для 20 банків встановили підвищений рівень нормативної достатності капіталу в разі несприятливого сценарію. З них 16 банків потрібно вжити заходів щодо його підвищення.

Таким чином, в разі несприятливого сценарію потреба в капіталі знизилася до 41,7 млрд грн. Для порівняння, два роки тому така сума становила 73,8 млрд грн.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm