У Мінекономіки назвали оборот зарплат «в конвертах»

Contact Us

У Мінекономіки назвали оборот зарплат «в конвертах»

У Мінекономіки повідомили, що тіньовий фонд оплати праці в країні оцінюють в пів трильйона грн на рік. При цьому чиновники відзначили, що через це один працюючий громадянин утримує двох непрацюючих.

Так, за інформацією Міністерства майже 11 млн жителів офіційно не мають зовсім ніякого доходу. Крім того, в країні понад 11 млн пенсіонерів. Розмір їхніх пенсій безпосередньо залежить від осіб, які працюють легально. В результаті на плечі одного працюючого лягає обов’язок утримувати двох безробітних.

При цьому всі ці категорії громадян в однаковій мірі мають право користуватися суспільними благами, медичною допомогою, освітою, інфраструктурою, субсидіями та іншими пільгами.

Також в уряді зазначили, що за рахунок коштів, які входять в тіньовий фонд оплати праці, можна було б реалізувати різного роду стратегічні проекти, збільшувати зарплати та пенсії, соціальні стандарти.

Нагадаємо, з початку 2022 року в Україні запрацює державна програма, яка перетворить малозабезпечених і довгий час безробітних на підприємців. Механізм реалізації такої програми був успішно протестований у пілотному проекті «Рука допомоги» в 2016-2019 роках.

Тоді понад 230 осіб отримали безпроцентну поворотну допомогу від держави на відкриття власної справи. З них понад 90% продовжує працювати і зараз.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm