Страхування відповідальності топ-менеджерів набирає обертів

Contact Us

Страхування відповідальності топ-менеджерів набирає обертів

За останній рік керівники компаній стали на 20% більше страхувати свою відповідальність.

В першу чергу це стосується тих, хто повинен страхуватися за законом. В зарубіжних країнах мета страхування – захист директора від наслідків його ж дій і дій третіх осіб. Якщо ж говорити про Україну, то у нас законодавство спрямоване переважно на захист державних або напівдержавних компаній від дій керівника.

Представники страхових компаній вважають, що це не відповідає первинним цілям страхування. Держава хоче застрахуватися від дій директора, будучи при цьому власником підприємства або маючи більшість в управлінні. А сам керівник у разі неправильних дій мало того, що не застрахований, так він ще повинен буде заплатити компенсацію.

Також страхування топ-менеджерів поширене у великих компаніях, де керуванням займається рада директорів або наглядова рада. Таку страховку вимагають від українців й іноземці, які є членами наглядових рад.

Посадові особи вищої ланки несуть особисту відповідальність перед компанією за власні дії та прийняті рішення. Але, оскільки помилки трапляються всюди, навіть на високому рівні, для ліквідації їх наслідків доцільно страхувати відповідальність.

Такий поліс не є іменним, а його дія поширюється на всіх попередніх, нинішніх і майбутніх керівників. Вартість страхування розраховується в індивідуальному порядку, виходячи з фінансових показників фірми, а також її вимог.

Для України це ще відносно новий бізнес, тому юридичні особи поки не готові витрачати багато грошей на страхування, хоча іноді збитки компанії обчислюються в десятках і навіть сотнях мільйонів доларів.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm