Що таке факторинг?

Contact Us

Що таке факторинг?

Факторинг являє собою сукупність фінансових послуг, що надаються компаніям, які реалізують свої товари або послуги за умови відстрочки платежу.

Тобто, фактор фінансує постачальника, доки покупець не виплатить вартість придбаного товару чи отриманої послуги. За це фактор отримує від постачальника відсоток за користування його коштами, а також комісійні за надані послуги.

Простіше кажучи, суть факторингу полягає в придбанні боргу. При цьому в угоді приймають участь три сторони: фактор (безпосередньо сама факторингова компанія), постачальник (кредитор) та покупець (дебітор).

Варто наголосити, що в сучасному світі договір факторингу завжди передбачає надання цілого комплексу послуг:

  • консультування клієнта (надання йому рекомендацій щодо співробітництва з тим чи іншим дебітором, зазначення його слабких сторін і т.д.);
  • юридичний супровід в ході проведення операції;
  • управління дебіторською заборгованістю клієнта.

 

Як же працює дана схема?

Між фактором і постачальником підписується договір. Після цього постачальник підписує договір з боржником. Ці документи він передає фактору, оскільки той на їх підставі погашає більшу частину заборгованості (аж до 95 %).

Далі фактор чекає на кошти від покупця, тим самим здійснюючи управління дебіторською заборгованістю. Право вимоги переходить факторові, саме з ним боржник веде переговори і йому ж перераховує кошти.

Коли покупець повністю розраховується, фактор виплачує постачальнику кошти за договором, за винятком процентів та своїх комісійних.

Поділитися цим повідомленням?

smm