Що Мінекономіки готує діючому бізнесу

Contact Us

Що Мінекономіки готує діючому бізнесу

У Мінекономіки продовжують просувати політику протекціонізму щодо українських виробників. Крім того, спостерігаються тенденції щодо посилення регулювання онлайн-торгівлі.

Бізнес-спільнота вважає, що це сприяє появі корупційних ризиків, а також тінізації окремих галузей економіки, збільшення випадків контрабанди.

Міністр економіки Олексій Любченко провів зустріч з представниками підприємництва, щоб розповісти, які механізми уряд збирається використовувати з метою стимулювання розвитку економіки. Серед таких були названі підтримка вітчизняного виробника, збільшення попиту на українські товари, виплати компенсацій споживачам, підтримка інвесторів.

Так, підприємці відзначають, що будь-які компенсаційні виплати з коштів платників податків завжди мають корупційний ризик, вплинути на який дуже складно. Збільшення частки вітчизняних товарів за рахунок державного бюджету – це завжди «зайві» платежі в казну. Крім цього, банкам-партнерам завжди вигідно використовувати додаткові обороти, які обчислюються в мільйонах, а іноді і в мільярдах. Та й покупцям, щоб отримати обіцяну компенсацію, напевно доведеться пройти ряд бюрократичних процедур.

Міністр посилається на досвід іноземних держав, які також підтримують своїх виробників, але він не враховує, що це здебільшого відбувається на зовнішніх ринках.

Ще одне нововведення уряду – посилення контролю на ринку онлайн-торгівлі. На розгляді Кабміну знаходиться проект, який націлений на введення нових механізмів такого контролю. Так, згідно з пропонованими змінами, підприємства, що займаються продажем товарів через інтернет, повинні будуть розміщувати дані про себе і свою продукцію. За порушення даної норми встановлюється відповідальність.

Перераховані ініціативи недоцільні, тому що в країні вже багато років успішно розвивається цілком законний ринок онлайн-торгівлі. Бізнесмени вважають, що це просто дасть можливість контролюючим органам прибирати з ринку «неугодних» гравців.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm