Ризики компанії при оформленні договору факторингу

Contact Us

Ризики компанії при оформленні договору факторингу

Факторинг є операцію з відступлення прав вимоги, що стосуються заборгованості, третій особі. Договір про надання фінансових послуг з факторингу підписують між собою постачальник і фактор. У ролі останнього виступає банк або фінансова компанія. Також в угоді бере участь покупець, тобто дебітор.

Переваги факторингу незаперечні:

  • можливість фінансування оборотних коштів підприємств без застави;
  • збільшення періоду оборотності грошових коштів;
  • право здійснювати викуп кредитів за зниженою ціною, що дає можливість пропонувати клієнтам співпрацю на вигідних умовах;
  • ефективний спосіб поліпшення дебіторської заборгованості.

Незважаючи на всі переваги і простоту механізму, всі сторони угоди несуть певні ризики. Розглянемо їх більш детально.

Ризики для постачальника

У порівнянні з іншими учасниками угоди, саме постачальник знаходиться в найбільшій зоні ризику. Він постачає товар контрагенту на умовах відстрочення платежу, звертаючись за фінансуванням до фактора та укладаючи договір відступлення права вимоги платежу.

В ідеалі покупець оплачує виставлений рахунок, а банк направляє частину грошей, яка залишилася, постачальнику, за що отримує комісійну винагороду.

Але на практиці далеко не всі контрагенти віддають гроші за товар вчасно. У разі затримки банк має право вимагати у постачальника повернути видані йому гроші та передати права кредитора назад. У такому випадку компанії не тільки доведеться розраховуватися з банком, але й самостійно ініціювати повернення боргу. Останнє часто відбувається в судовому порядку.

Крім ризику зазнати фінансових втрат, постачальник також ризикує своєю діловою репутацією.

Ризики для фактора

Факторингова компанія несе ризики в разі безрегресного факторингу. Це може викликати наступні наслідки:

  • прострочення заборгованості;
  • виплата боргу частинами, замість всієї суми відразу;
  • невиплата комісійної винагороди;
  • шахрайські схеми з боку контрагентів.

Ризики для покупця

У покупця найбільш вигідне становище. Він не несе практично ніяких ризиків. Більш того, він більше за інших відчуває переваги факторингу, а саме: можливість збільшити обсяг закупівель і отримати відстрочку платежу. Завдяки факторинговій угоді покупці також отримують можливість оптимізувати рух оборотних коштів компанії.

Останнім часом часто можна почути міф про те, що постачальники витрати на комісію банку закладають у вартість товару. Але це не правда. Навпаки, деякі з них навіть спеціально роблять знижку на відступлення прав вимоги фактору.

Крім усього іншого, до дебітора не застосовують ніяких штрафних санкцій, а наявність заборгованості не позначається негативно на його кредитній історії.

Факторингова компанія «Мустанг Фінанс» має багаторічний досвід роботи з надання фінансових послуг з факторингу. З нами ви зможете відчути факторинг, ціна якого буде вигідною для всіх учасників угоди!

Поділитися цим повідомленням?

smm