Прийнято додаткові вимоги до кредитних договорів небанківських фінустанов

Contact Us

Прийнято додаткові вимоги до кредитних договорів небанківських фінустанов

Нацбанк затвердив постанову № 113 від 03.11.2021, якою запровадив нові вимоги для угод небанківських фінустанов про кредитування. Цей нормативний акт вже діє з 5 листопада, але юрособам дали тримісячний термін, протягом якого вони повинні привести документацію у відповідність до нових вимог.

Основна ідея – щоб укладені договори носили максимально інформативний характер та були зрозумілі простим споживачам.

У положенні містяться правила про зміст документа, способи викладення тексту, особливості підписання, якщо він складається в електронній формі, встановлюється заборона передбачати в документації недобросовісні умови.

За прогнозами НБУ нововведення сприятимуть розкриттю в документації важливих відомостей про умови надання послуги, права та обов’язки учасників, а також відповідальність у разі невиконання взятих на себе зобов’язань.

Так, наприклад, у тексті угод не повинно бути положень, які так чи інакше обмежують права споживача:

  • зобов’язують повною мірою або частково наперед погасити борг;
  • не дозволяють подати скаргу, позов до суду або застосувати іншу аналогічну процедуру щодо виконання умов договору кредитодавцем, або наявність вимоги реалізувати таке право виключно через посередництво чи арбітраж.

Крім того, у договорах не повинно бути понять та термінів в індивідуальній інтерпретації, якщо вони чітко встановлені законодавством. Вони не повинні вводити споживача в оману через їхню схожість або збіги з іншими поняттями.

Також до угоди не можна додавати положення, що передбачають можливість зміни умов договору в односторонньому порядку без фактичного повідомлення споживача.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm