Податкові перевірки 2022 року: чого очікувати підприємцям?

Contact Us

Податкові перевірки 2022 року: чого очікувати підприємцям?

Наступного року на бізнесменів чекає багато нововведень у податковій сфері. Так, насамперед це стосується планових документальних податкових перевірок. Незважаючи на наявність мораторію на значну кількість перевірок, контролюючі інстанції продовжать здійснювати планові податкові перевірки.

До 25.12.2021 року ДПС на своєму офіційному сайті оприлюднить план-графік таких перевірок. Тому будь-який бажаючий зможе з ними ознайомитися та вирішити для себе, чи пускати інспекторів для проведення перевірки або ж керуватися положеннями про мораторій.

Щодо позапланових документальних перевірок, то обов’язковою умовою для їх проведення є відсутність відповіді платника податків на запит контролюючого органу. Водночас, згідно із законодавством, терміни надання таких відповідей призупинено до закінчення карантину. Те саме стосується і позапланових перевірок при виявленні недостовірної інформації у податкових деклараціях.

А ось перевірки від’ємного значення та/або бюджетного відшкодування ПДВ під час карантину дозволено. На це слід звернути особливу увагу.

Не варто сильно розслаблятися, різного роду карантинні послаблення в наступному році, швидше за все, будуть все ж таки переглянуті.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm