Підвищення податків та повернення перевірок бізнесу: які зміни готує уряд на 2021-й рік

Contact Us

Підвищення податків та повернення перевірок бізнесу: які зміни готує уряд на 2021-й рік

З метою забезпечення надходжень до державного бюджету уряд ініціював внесення ряду змін в податкове законодавство. Раніше така практика була нормою, разом з бюджетом змінювались податки, аби його можна було реалізувати. Як правило, подібні зміни стосувались рентних платежів, екологічного та адміністративних податків. Звичайні громадяни могли їх навіть не помітити, чого не можна сказати про бізнес.

Після зміни влади в Україні від подібної практики вирішили відмовитися, але всі плани змінила коронакриза. В уряді визнають, що пішли на такі кроки, аби наповнити державну казну, якій в наступному році не вистачатиме 270 млн. грн.

Так, планують підвищити акцизи. Мінфін виправдовує це ростом цін. Проте при розрахунках нових ставок чиновники посилаються саме на макроекономічний прогноз інфляції, який був розроблений у пік коронакризи.

Також передбачають підвищення ставок екологічного податку і ренти за використання водних, лісових і радіочастотних ресурсів на 11,6-12 %. А податок на викиди вуглецю хочуть збільшити втричі.

Більше доведеться платити також власникам автомобілів. А податок на прибуток підприємств більше не можна буде не сплачувати внаслідок накопичених багаторічних збитків. Такий період планують зменшити до 5 років.

В уряді також пропонують скасувати мораторій на перевірки бізнесу. Пояснюють це виникненням великої кількості підприємств, у яких існує ризик ухилитися від оподаткування.

Крім того, чиновники хочуть, щоб банки повідомляли про стан рахунків платників податків, рух коштів і навіть наявність банківських сейфів, що фактично скасовує банківську таємницю.

Тепер залишилося дочекатися, чи підтримають такі зміни у Верховній Раді.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm