Підприємці оптимістично оцінюють результати своєї діяльності

Contact Us

Підприємці оптимістично оцінюють результати своєї діяльності

Нацбанк щомісячно розраховує індекс очікувань ділової активності. У серпні поточного року він склав 53,4, в той час як за липень був показник 50,8. Це найвищі значення з жовтня 2019 року.

Найбільш оптимістично налаштовані підприємства сфери промисловості. Респонденти, як і в попередні місяці, прогнозують зростання обсягів виробленої продукції, нових замовлень, в тому числі й на експорт. Крім цього, бізнесмени вперше за півтора року продемонстрували оптимістичний прогноз щодо зростання кількості робочих місць.

Що стосується власних економічних перспектив, то тут найбільш істотно посилили позитивні настрої представники сфери послуг. Їхній індекс виріс до 54,1 у порівнянні з 50,1, який спостерігався минулого місяця.

Вперше з квітня 2021 року позитивно оцінили результати своєї економічної діяльності підприємці, що представляють сферу торгівлі. Покращилися очікування щодо товарообігу, обсягів закупівель.

Вже четвертий місяць поспіль позитивно оцінюють результати своєї роботи й працівники будівельної сфери.

При цьому через подорожчання сировини та матеріалів підприємства всіх галузей економіки прогнозують зростання цін, відповідно, й на їхню продукцію.

В опитуванні взяли участь 322 підприємства. Завдяки отриманим даним вдається відстежити тенденції розвитку економіки. Відзначимо, що результати опитування висловлюють думку виключно респондентів, але ніяк не Нацбанку України.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm