Підписано закон про оподаткування електронних послуг нерезидентів

Contact Us

Підписано закон про оподаткування електронних послуг нерезидентів

Гарант підписав закон № 1 525-ІХ, яким вносяться зміни до Податкового кодексу. Норматив передбачає анулювання оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, а також зміну механізму оподаткування ПДВ, що стосується надання нерезидентами електронних послуг громадянам.

Так, норматив встановлює особливості оподаткування податком на додану вартість компаній-нерезидентів, діяльність яких пов’язана з наданням електронних послуг особам, які перебувають на території української держави. Чиновники припускають, що це допоможе поповнити скарбницю країни. Подібні правила вже існують у багатьох країнах ЄС, Австралії тощо.

Тепер нерезиденти, які надають електронні послуги на понад 1 млн грн на рік, повинні зареєструватися як платники ПДВ за спрощеною процедурою. Для цього розроблять спеціальний онлайн-сервіс. Заповнювати звітність вони можуть державною або англійською мовою.

При цьому звільняються від оподаткування:

  • операції з надання послуг з дистанційного навчання;
  • операції з надання доступу до публічних освітніх, наукових і інформаційних ресурсів особам, які отримують вищу освіту, якщо їх проведення і надання не вимагає людського втручання.

Разом з тим, з 01.01.2022 року скасовується ПДВ при оплаті вітчизняними компаніями послуг з виробництва та розповсюдження реклами за кордоном.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm