Перекриття схем з ПДВ принесе прибуток в 10 млрд грн

Contact Us

Перекриття схем з ПДВ принесе прибуток в 10 млрд грн

Екс-міністр фінансів Ігор Уманський повідомив, що уряд в силах покінчити зі схемами, які використовують при сплаті податків. У результаті цього держбюджет поповниться приблизно на 10 млрд грн.

На його думку, податківці останнім часом спеціально удають, ніби не помічають схем з ПДВ, через які бюджет втрачає мільярди. Чиновник каже, що схема дуже проста.

Наприклад, ви продаєте товар в Україні за готівку, а потім з документами на цей товар йдете до фірми, яка нібито у вас його купує. Тобто, оформляється фіктивна угода. Фірма отримує фіктивний вхідний ПДВ, у результаті чого зменшує свої зобов’язання з відрахувань до держбюджету. Адже такий товар проходить лише на паперах.

За словами експертів, виявити таку схему легко. Але співробітники податкової робити цього не хочуть. Хоча в законодавчих нормативах давно передбачена аналітична система «СМкор», яка розпізнає такі речі.

Так, в системі подібні операції показуються як ризиковані. Після цього податківці вже одноосібно приймають рішення, пропускати її чи ні. Разом з тим останні два роки вони закривають на це очі. Тому, якщо раніше такі махінації були більш рідкісним явищем, то сьогодні стали вже масовими.

У результаті таких дій держбюджет втрачає близько 5 млрд грн щороку. Але це не єдина схема. Якщо перекрити їх усі, державна скарбниця зможе отримувати близько 10 млрд грн кожного року, при цьому відпаде необхідність підвищувати податки.

Джерело: Інтернет-ресурс

 

Поділитися цим повідомленням?

smm