Парламент ухвалив Закон «Дія City»

Contact Us

Парламент ухвалив Закон «Дія City»

ВР затвердила проект закону № 5376, який передбачає внесення корективів до податкового законодавства щодо мотивації становлення цифрової економіки держави.

Так, норматив установлює особливий режим оподаткування підприємців-резидентів «Дія City», а також доходів їх співробітників. Тепер такі підприємці матимуть право самостійно вирішувати: сплачувати податок на прибуток у розмірі 18 % або податок на виведений капітал, ставка якого становить 9 %.

Стимулом інвестування IT-сфери стане той факт, що доходи фізосіб у вигляді дивідендів не будуть обкладатися податком. Щоправда, це правило діятиме, якщо їх виплати будуть проводитися не частіше ніж 1 раз на 2 роки. Крім цього, планують запровадити податкову знижку для бізнесменів, які купили частину в компанії-стартапі, яка є резидентом «Дія City».

При цьому на доходи працівників встановлюють такі ставки податків:

  • ПДФО – 5 %;
  • ЄСВ – 22 %;
  • військовий збір – 1,5%.

Планується, що з 2024 року витрати компаній-резидентів на платників єдиного податку мають бути не більше 50 %, а з 2025 – не вищими за 20 %. Якщо ж такі ліміти перевищені, зазначені кошти будуть оподатковуватись за ставкою 9 %. А ті, хто обрав податок на прибуток, за умови перевищення вищезгаданих лімітів, мають відображати їх у своїх фінансових результатах.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm