Одержувачами кредитів за програмою «5-7-9%» став переважно аграрний бізнес

Contact Us

Одержувачами кредитів за програмою «5-7-9%» став переважно аграрний бізнес

У Мінфіні повідомили, що вже понад 42 млрд грн були видані як кредити підприємцям за програмою «5-7-9». Щотижня оформляють кредитів майже на 1 млрд грн. В уряді зазначають, що навесні попит на підтримку від держави помітно зріс.

Великою популярністю користуються лізингові програми. Особливо це стосується представників аграрного бізнесу, оскільки отримати кредит із заставою для них проблемно. Також успішно реалізовується програма кредитування малого і середнього бізнесу аграрної галузі, в якій бере участь Європейський інвестиційний банк.

Заступник міністра фінансів Олександр Кава заявив, що необхідно не просто забезпечити підтримку сільгоспвиробників з боку держави, а й впроваджувати інші методи, які популярні в світі, але в Україні практично не розвинуті. Так, мова йде про стимулювання окремих галузей економіки за рахунок пільгового оподаткування, держзакупівель та інтервенцій на ринку сільгосппродукції.

Чиновник зазначив, що важливо дотримуватися основних принципів «цивілізованої» видачі держдопомоги. Це рівний доступ для всіх осіб, незалежно від форми власності або організаційно-правової форми, а також адресність.

Оскільки компанії працюють з середньо- і довгостроковими стратегіями, вони повинні мати можливість користуватися підтримкою від держави протягом тривалого періоду. Крім того, необхідно, щоб отримані кошти використовували виключно за призначенням.

Нагадаємо, в Україні спільно з ЄІБ реалізовується проект кредитування представників малого та середнього бізнесу аграрної сфери. Він спрямований на підтримку виробників в галузі зернових, олійних культур, а також аквакультури, рибальства.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm