НБУ збільшив можливості з видачі кредитів малому бізнесу

Contact Us

НБУ збільшив можливості з видачі кредитів малому бізнесу

У Нацбанку заявили про розширення кола позичальників, для яких процедуру оцінювання кредитного ризику планують проводити за спрощеною схемою, враховуючи стан обслуговування ними заборгованості. Так, за такою процедурою зможуть здійснювати оцінювання позик, які становлять не більше 0,1% основного капіталу фінансової установи.

Для іпотечного кредитування з’явилася можливість брати до уваги заробіток членів сім’ї боржника, коли мова йде про фізосіб. При цьому банки можуть не проводити огляд житлової іпотеки, якщо існує угода її страхування.

Крім того, тепер банківські установи зможуть обчислювати клас боржника, що належить до групи юросіб під спільним контролем, ґрунтуючись на базі відповідного рейтингу материнської компанії згідно з міжнародними показниками.

На додаток Нацбанк зменшив нижню межу діапазону ймовірності дефолту під час обчислення величини кредитного ризику за позиками юросіб на груповій основі до позначки 0,005. Вона відповідає цифрі, яка застосовується при подібній оцінці, проведеної на індивідуальній основі.

Нові правила почнуть діяти з 01.03.2021-го року.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm