НБУ рекомендував банкам продовжити реструктуризацію боржників до весни

Contact Us

НБУ рекомендував банкам продовжити реструктуризацію боржників до весни

Нацбанк прийняв ряд антикризових заходів, спрямованих на підтримку банківського сектору та економіки на період дії карантинних обмежень. НБУ надав рекомендації щодо проведення реструктуризації для фізичних осіб, які постраждали внаслідок карантинних заходів, до кінця квітня, а юридичних осіб — до кінця травня.

Мета даної процедури — пом’якшення впливу бізнесу на підприємництво та попередження ризиків втрати капіталів фінансовими установами. Вона не повинна погіршувати умови для позичальника, а також провокувати підвищення процентної ставки. Крім того, за неї не має встановлюватись комісія.

В Національному Банку порекомендували проводити реструктуризацію дистанційно, шляхом застосування індивідуального підходу до клієнта. При цьому юридичним особам-позичальникам потрібно буде підтвердити факт зниження доходів або призупинення діяльності.

Фінансовим установам дозволили не змінювати клас позичальника до кінця квітня наступного року, не проводити переоцінку та перевірку стану заставного майна до кінця березня, і не враховувати при оцінці боржників показники 2020-2021 років до початку 2023 року.

Постанова Нацбанку від 21.12.2020 р. № 160, якою прийняті всі вищезазначені заходи, набирає законної сили з 22.12.2020 р.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm