НБУ анонсував зниження ризиків в фінансовій системі

Contact Us

НБУ анонсував зниження ризиків в фінансовій системі

В результаті падіння рівня зовнішнього попиту і жорсткої монетарної та фіскальної політики знизився зріст економіки України в 2019 році

Учасники Ради з питань фінансової стабільності повідомили, що ризики для стабільності фінансової системи України знизилися, починаючи з кінця минулого року.

Стабілізації гривні сприяли і експортні кошти, а також підвищення кількості портфельних інвестицій нерезидентів в облігації. Разом з тим, було відмічено, що в 2019 році зріст економіки послабився через зниження зовнішнього попиту, а також необхідність проводити жорстку монетарну та фіскальну політику з метою зниження інфляції.

«Серед основних ризиків – найбільш сильне пониження світового економічного зросту і темпів зросту держав-партнерів України, а також можлива несприятлива динаміка на товарних ринках», – повідомили в НБУ.

Учасники проведеної зустрічі наголосили на важливості збереження існуючої динаміки співробітництва з міжнародними організаціями, своєчасного виконання Україною взятих на себе зобов’язань, а також отримання запланованої фінансової допомоги.

Зріст економіки 2018 року побив рекорд за сім років, піднявшись до 3,5 %. Очікується, що в 2019 році ВВП знизиться знову до 2,5 %.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm