Набрав чинності закон про допомогу бізнесу по кредитах

Contact Us

Набрав чинності закон про допомогу бізнесу по кредитах

24.09.2020-го року набрав чинності Закон «Про внесення змін в Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», який стосується надання державних гарантій на портфельній основі. Так, відповідно до даного нормативного акту держава виділить деяким банкам портфельних гарантій на 5 млрд. грн.

Зазначені кошти підуть на погашення кредитів підприємців. Передбачається, що держава візьме на свої плечі до 80 % загальної суми боргових зобов’язань представників малого та середнього бізнесу. І до 80 % за окремо взятими кредитами.

У вищезазначеному законі вказано, що механізм відбору фінансових установ, які стануть кредиторами, а також умови надання самих гарантій, їх вид і розмір буде визначати уряд. Оформлюється така операція шляхом укладання договору між Мінфіном і банком.

Водночас, деякі експерти до таких нововведень ставляться скептично. Свою позицію вони пояснюють тим, що бізнесмени часто отримують відмови в оформленні державної допомоги, що вже продемонструвала програма «5-7-9». Банки мотивували це відсутністю якісних бізнес-планів претендентів. Крім того, існують побоювання, що в державному бюджеті не вистачить достатньої кількості коштів для надання відповідної підтримки в повному обсязі.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm