Мінекономіки допомагатиме бізнесу протягом року з процентними ставками за кредитами

Contact Us

Мінекономіки допомагатиме бізнесу протягом року з процентними ставками за кредитами

В Міністерстві економіки розробляють програми, метою яких є надання бізнесу доступних кредитів.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України зауважив, що це буде, в першу чергу, субсидіювання відсоткової ставки. Наступний напрямок — доступ до портфельних гарантій для банківських установ. Важливо фінансувати пріоритетні сфери економіки, зміцнити деякі галузі, що постраждали через кризу.

Сьогодні для бізнесу з оборотом менш як 10 млн. євро держава надає допомогу з погашення відсотків за кредитною заборгованістю протягом 1-го року. В бюджеті для цього вже передбачено 4 млрд. грн.

Посадовець зазначив, що без кредитування неможливе зростання економіки. Так, аби показники виросли на 7-8 %, необхідно видати біля 400 мрлд. грн. кредитів. Крім цього, потрібно думати, як забезпечити зростання економіки країни.

По-перше, у банків з’явиться мотивація до фінансування. По-друге, окремо взята допомога від держави, зокрема держгарантії для галузей, що зазнали збитків через кризу чи, наприклад, засуху, потребують новацій. Державі також варто частково брати на себе ризики в довгострокових інфраструктурних проєктах.

— Цілком нормальне інвестиційне фінансування — це 2-3 % річних. Щоб отримати іноземне фінансування, потрібно не просто підготувати для цього юридичну основу, але й показати, що тут є дешеві гроші за умови, що інвестор вкладе в проєкт своїх 30-40 %, — зазначив міністр.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm