Макрофінансова стабільність України напередодні кризи була найкращою за 30 років

Contact Us

Макрофінансова стабільність України напередодні кризи була найкращою за 30 років

В ЄБРР зазначили, що українська економіка як ніколи добре була підготовлена до кризи через проведені в останні роки реформи. Так, Україна ввійшла у кризу, спричинену коронавірусом, з невеликим бюджетним дефіцитом, зниженим рівнем державної заборгованості, досить ліквідним банківським сектором, а також найбільшими міжнародними резервами за останні 7 років.

Важливо, що в країні є незалежний і компетентний центральний банк. Це підтверджується тим фактом, що в березні, коли всюди царила паніка, НБУ зміг взяти ситуацію під жорсткий контроль.

В банку зазначили, що більше можливостей підтримати свою економіку мають ті країни, які ведуть розумну податково-бюджетну політику. На щастя, в минулі роки Україна ліквідувала квазіфіскальний дефіцит, зменшила бюджетний дефіцит і значно знизила об’єми державного боргу.

Разом з тим, мова йшла про те, що основна проблема полягає переважно в фінансуванні державного дефіциту. Багато найбільш розвинених країн почали монетарне фінансування свого бюджетного дефіциту завдяки існування у них можливості для маневрування шляхом використання їхніх валют у світі як резервних.

У своєму оновленому звіті ЄБРР спрогнозував падіння української економіки в 2020-му році на 4,5 % з відновленням її в наступному році на 5 %.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm