Лізинг в Україні: фінансовий та оперативний
Багато вітчизняних підприємств через недостатність коштів не в змозі забезпечити необхідний рівень кредитування для оновлення власного виробничого процесу. Тоді на допомогу приходить лізинг.
Це особлива комплексна форма підприємницької діяльності, завдяки якій лізингоотримувач має можливість ефективно оновити основні фонди, а лізингодатель — розширити межі своєї діяльності шляхом взаємовигідного співробітництва.
Суб’єкт господарської діяльності може взяти у тимчасове користування певний матеріальний об’єкт (автомобіль, техніку й т.д.). Після того, як буде виплачений останній лізинговий платіж, він також отримає можливість викупити даний об’єкт і отримати його у власність.
Сьогодні виділяють два види лізингу:
- фінансовий;
- оперативний.
Відрізняються вони законодавчо встановленими обмеженнями до строків договору та порядку відображення відповідних операцій в бухгалтерському обліку. Так, строки договору фінансового лізингу збігаються зі строками експлуатації самого об’єкту. Тоді як в оперативному лізингу останні набагато довші, в результаті чого такі угоди можна укладати знову і знову відносно одного і того ж об’єкту.
Розмір лізингових платежів, як і умови здійснення виплат, встановлюються індивідуально, враховуючи особливості того чи іншого бізнесу.
Спеціаліст з фінансового факторингу «ФК «МУСТАНГ ФІНАНС» радо відповість на Ваші запитання.
Телефонуйте 067 635 19 84