«Кредитні канікули»: як відстрочити виплати на час карантину?

Contact Us

«Кредитні канікули»: як відстрочити виплати на час карантину?

Умови чинного карантину – це, безперечно, великий стрес для українського бізнесу. Щоб хоч якось його підтримати, була розроблена програма «кредитних канікул». В чому ж вона полягає?

До кінця квітня банки не мають права застосовувати штрафні санкції за прострочення виплат по кредитах. В Нацбанку заявили, що «кредитні канікули» — це можливість відстрочити платежі з кредитних зобов’язань на період після карантину.

Проте, варто враховувати, що скористатись таким правом можуть лише ті позичальники, які все вчасно сплачували до початку березня 2020-го року. Також на таку пільгу може розраховувати бізнес, який відчув суттєві фінансові труднощі через карантин, тобто повністю або частково втратив дохід.

Таким чином, підприємства, які так чи інакше продовжують працювати, розраховувати на зазначену допомогу не можуть.

В НБУ зазначили, що не в змозі змусити всі банки ввести «канікули». На сьогодні на це зважились: Приватбанк, Ощадбанк, Райффайзен Банк Аваль, Кредобанк і ПУМБ. Здебільшого, пільговий період у них складає 3 місяці.

«Кредитні канікули» не настають автоматично. Щоб їх отримати, необхідно звернутися в банк і підтвердити повну або часткову втрату доходу. Що саме передбачатимуть «канікули» залежить від банку та конкретного випадку.

Так, банк може звільнити клієнта від повернення основної суми кредиту на час карантину, але і далі нараховувати відсотки, можлива відстрочка як по відсотках, так і по основному кредиту. Ще один варіант — це реструктуризація кредиту на довший період.

Зауважимо, що на період карантину банкам заборонено підвищувати ставку по кредитах, а також вимагати комісію за проведення реструктуризації.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm