Кредити для бізнесу під 5-7-9%: основні зміни за рік дії програми

Contact Us

Кредити для бізнесу під 5-7-9%: основні зміни за рік дії програми

У лютому минулого року запустили програму «5-7-9» для підтримки інвестиційних проектів мікро і малого бізнесу, яка повинна була сприяти створенню робочих місць, легалізації та розширенню діяльності підприємців, поверненню трудових мігрантів.

На самому початку дії програми бізнесмени скаржилися на окремі умови, які не дозволяють скористатися нею у повній мірі. Так, була відзначена занадто мала сума коштів, яку передбачили на її фінансування. У фонд заклали 2 млрд грн, що дозволило отримати кредити всього 2-4 тисячам підприємців. А заявок надійшло близько 9500.

Також критикували наявність штучних фільтрів для визначення компенсаційної відсоткової ставки, які легко обійти. А це, в свою чергу, може призвести до зловживань і фіктивному отриманню кредитів.

Введення карантину обмежило можливості використовувати програму. Багато підприємців припинили свою діяльність, а ті, хто продовжив працювати, повністю або частково втратили ринки збуту. Бізнесу потрібна була підтримка, тому з’явилися нові інструменти.

Мова йде про кредити на поповнення оборотних коштів і декілька видів рефінансування раніше отриманих кредитів. Це дало можливість задіяти в програмі додаткові кошти.

Зросла і кількість банків, які беруть у ній участь. На сьогоднішній день їх 23. За підрахунками всього за рік було укладено 8430 договорів на суму 19 млрд 700 млн грн.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm