КМУ розширив дію програми фінансової підтримки малого бізнесу

Contact Us

КМУ розширив дію програми фінансової підтримки малого бізнесу

Кабмін ухвалив рішення розширити державну програму «Доступні кредити 5-7-9». Так, нововведення, затверджені ухвалою від 21.10.2021 р. № 1106, дозволять долучити до програми нових учасників. Цим нормативом планують запровадити програму фінансового лізингу для представників МСП.

Тепер у програмі «5-7-9» зможуть взяти участь ФОП із річним доходом до 50 млн грн. Вони матимуть можливість оформити кредит за вигідною ставкою — 12 % річних на суму до 1 млн грн без необхідності вносити заставу.

Крім цього, розроблено новий механізм поєднання цієї програми з аналогічними проектами, що діють у регіонах. Для цього планують налагодити співпрацю підприємців із муніципалітетом та представниками виконавчої влади на місцях.

Постановою передбачено здешевлення вартості іпотеки. Так, скасовано вікові обмеження щодо об’єктів нерухомості, а також підвищено ліміт можливого перевищення площі предмета іпотеки з 20 % до 40 % нормативної площі.

Новий порядок надання фінансової підтримки бізнесменам за договорами лізингу визначає процедуру надання державної допомоги шляхом часткової компенсації фактичних витрат на оплату базової винагороди до рівня 5, 7 чи 9 % річних.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm