Форма угоди фінансового лізингу транспортного засобу: офіційна думка Верховного Суду

Contact Us

Форма угоди фінансового лізингу транспортного засобу: офіційна думка Верховного Суду

Своєю Постановою від 31.10.2019 року у справі № 383/797/16-ц ВС встановив, що за договором фінансового лізингу одна сторона має отримати у власність річ у продавця і надати її для використання іншою стороною на обумовлений строк, але не менше 1-го року за певну оплату.

У зазначеній справі одна сторона подала позов на іншу через те, що перевела на виконання умов укладеної угоди гроші, за що повинна була отримати у користування трактор. Не отримавши його у домовлений термін, позивач звернувся до відповідача з вимогою розірвати договір та повернути йому сплачені кошти.

Останній розірвати договір погодився, але повертати гроші не схотів, пояснюючи це тим, що авансовий платіж не повертається. Позивач ініціював судовий розгляд, мотивуючи свої вимоги не відповідністю укладеної угоди положенням ЗУ «Про захист прав споживачів».

Перша та апеляційна інстанції позов задовольнили. А касаційний суд наголосив, що приводом для визнання договору недійсним є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог законодавства.

До договору лізингу мають застосовуватись загальні тези про найм, враховуючи особливості, встановлені нормативами. До відносин, що стосуються лізингу, має застосовуватись положення про купівлю-продаж та поставку.

В зазначеному випадку договір мав бути нотаріально посвідченим, як договір найму транспортного засобу з фізичною особою. Недотримання цієї вимоги тягне за собою визнання угоди нікчемною.

_____________________

Та краще за все, перед взяттям у лізинг техніки, обладнання тощо, звертайтеся одразу до спеціаліста з фінансового лізингу.

Навіть непомітний для Вас пунктик у договорі може обернутися втратою коштів – Ваших кровних коштів!

_____________________

? Спеціаліст з фінансового лізингу «ФК «МУСТАНГ ФІНАНС» радо відповість на Ваші запитання.

Телефонуйте ? 067 635 19 84

Поділитися цим повідомленням?

smm