

Фінустанови просять скасувати дію програми «Доступні кредити 5-7-9»
Бізнес-спільнота стверджує, що сьогодні кошти з бюджету йдуть не на підтримку підприємців, які зазнали збитків через пандемію, і не фінансування інвестиційних проектів або створення нових робочих місць, а на поповнення оборотних фондів підприємств.
Таким чином гроші, виділені на пільгове кредитування, витрачають не за цільовим призначенням. У виграші від цього залишаються тільки платоспроможні компанії, які і без того є цілком стійкими. Вони не настільки сильно постраждали від карантину і законним шляхом намагаються знизити витрати на свою діяльність.
Так, як свідчать дані Мінекономіки, пільговими кредитами переважно користуються підприємства агросектору (46%). Велику кількість коштів було видано на початку року, як раз в період посівної кампанії.
Тому бізнес-співтовариство вважає, що якщо залишити програму діяти далі, це призведе до ризиків як для позичальників, так і для економіки країни в цілому.
За даними Міністерства фінансів, з моменту початку функціонування програми вже видано 21545 кредитів на суму 56,7 млрд грн. З них:
- 20,47 млрд грн — на рефінансування раніше взятих кредитів;
- 6,98 млрд грн — на інвестиції;
- 29,26 млрд грн — в якості антикризових.
На сьогодні Фонд розвитку підприємництва співпрацює з 33 банками.
Джерело: Інтернет-ресурс