Факторинг: як вести переговори з кредиторами
Закриття кредиту через факторинг — це викуп боргу безпосередньо боржником або його представником. Щоб оформити таку угоду, будуть потрібні послуги факторингових компаній.
Особливості переговорного процесу з різними банками
Всі фінустанови можна розділити на 3 групи:
- державні;
- приватні;
- які перебувають у процесі ліквідації.
З останніми вести переговори досить складно, адже їх активи виставляються на аукціон через Prozorro. Але не варто розчаровуватися, якщо ваш борг викупила факторингова компанія України. Зазвичай такі організації купують лот зі знижкою і хочуть скоріше повернути свої гроші. У такому випадку цілком реально викупити свій борг всього за 20-30% від початкової суми заборгованості.
Іпотечні кредити виставляють на аукціон поодинці. При цьому їх сума на торгах може впасти до 20%. Якщо лот ніхто не купує, такі кредити об’єднують в групи (пули) і виставляють на аукціон вже всі разом. Тут їх вартість падає ще на 80%.
Інші кредити відразу виставляють пулами. Відповідно, факторинг компанії можуть придбати їх за дуже вигідною ціною. В середньому, ціна одного лота в пулі становить 0,5-2% від розміру боргу.
Домовитися простіше з приватними банками, оскільки вони беруть до уваги всі ринкові критерії оцінки продуктивності їх роботи. Тому факторингові компанії вважають за краще мати справу саме з ними. А ось з державними банками вести переговори складно, так як мова йде про державне майно. Співробітники банку бояться нести відповідальність за зниження активів, тому тут можна наділятися тільки на аукціонні пропозиції.
Правила ведення переговорів
У договірному процесі потрібно враховувати безліч чинників. Основний з них — правова позиція сторін: розмір і терміни існування заборгованості, предмет її забезпечення, чи брав банк будь-які кроки, щоб її погасити, і який результат вони принесли.
Головна умова, що визначає результат переговорів — несплата боргу. Банку немає сенсу домовлятися за заборгованість, по якій кредитор і без того платить.
Як правило, фінустанови намагаються повернути гроші через суд. Якщо такі справи тягнуться більше року і банк бачить, що перспектив позитивного вирішення справи небагато, йому простіше продати проблемні активи. І неважливо, буде це прощення боргу або фінансовий факторинг.
А ось для боржника перший варіант не вигідний з податкової точки зору, так як на прощену суму він повинен буде сплатити 19,5% в казну.
Переваги факторингу полягають в тому, що особа просто сплачує через фактора обумовлену суму грошей, а натомість довірена особа отримує право вимоги по кредиту. Борг переходить останньому, тому боржник не отримує ніяких благ, з яких потрібно оплачувати податок.
Факторингова компанія «Мустанг Фінанс», сайт якої містить перелік всіх наших послуг, завжди готова прийти на допомогу і викупити вашу заборгованість на вигідних умовах!