Факторинг по-новому — переваги для банків

Contact Us

Факторинг по-новому — переваги для банків

Фінансовий факторинг стає все більш популярним в Україні. Його основна суть зводиться до купівлі у банків права стягнення заборгованості з позичальників за кредитами. Найбільш часто це кредити, які брали на житло, коли ціни на нього були високими. Але після економічної кризи та падіння цін на нерухомість обслуговувати їх стало проблематично.

Факторингові компанії стали справжніми рятівниками для багатьох банків, коли пішла хвиля їх банкрутства в результаті вимоги Нацбанку очистити банківський сектор. Спочатку Фонд гарантування вкладів виставляв такі «погані» кредити на аукціон в індивідуальному порядку. Але, не дивлячись на те, що ціна лота могла впасти на 20%, вона все одно залишалася досить високою та мало кого цікавила.

Тепер же відбувається продаж портфельних боргів. У пакети групують відразу 20-30 кредитів і продають все разом. Таким чином, банку простіше переуступити право вимоги заборгованості по кредиту, ніж самостійно намагатися стягувати борги.

При цьому факторинг компанії часто самостійно знаходять боржника, інформують його про свій намір придбати борг, оголошуючи суму, за яку вони його куплять. Після цього вони пропонують боржнику погасити борг з невеликою націнкою. Але все одно це більш вигідна пропозиція для останнього.

Для банку ж фактори — це постійні покупці. Тому є сенс йти на певні цінові поступки для них. Адже закриття одного кредиту не дає банківській установі ніяких видимих ​​перспектив, а ось продаж цілого портфеля боргів — інша справа. Саме тому банк не може зробити таку ж знижку індивідуальним позичальнику, як це відбувається в ситуації з факторинговими компаніями.

Послуги факторингу вигідні і з тієї точки зору, що якщо надати знижку індивідуальному клієнту, всі інші позичальники також не захочуть платити за повною ціною і вимагатимуть знижку. А це робити банку недоцільно.

Договір про надання фінансових послуг може бути більш гнучким, оскільки факторинговим компаніям законодавець надає більш широке коло повноважень, ніж банкам, діяльність яких суворо обмежена законом.

У результаті фактору простіше домовитися з клієнтом, пропонуючи йому ті чи інші умови погашення заборгованості, які банк дозволити собі не може. Ось чому останньому так вигідно позбуватися від подібних кредитів, які псують показники успішної діяльності фінансової установи.

Факторингова компанія (Україна) «Мустанг Фінанс» співпрацює з багатьма вітчизняними банками та гарантує надання послуг з факторингу на високому рівні. Ми викупимо проблемні кредити, позбавивши банки від необхідності стягувати заборгованість з «поганих» боржників. А наші фахівці, в свою чергу, досягнуть компромісу з клієнтом, погасивши борг на вигідних для всіх сторін умовах.

Поділитися цим повідомленням?

smm