Експерти зазначають два ризики для виходу України з кризи

Contact Us

Експерти зазначають два ризики для виходу України з кризи

На думку експертів Україна виходить з кризи, яка почалася ще 6 років тому у зв’язку з революцією та війною на Донбасі. Зазначається, що зараз вдалий час для економічного зростання нашої країни.

Так, в минулому місяці Мінфін розмістив євробонди на 1,25 млн. євро всього під 4,37 %. В 2019 році гривня зміцнила свої позиції на 17 %, що, в свою чергу, дало можливість збільшити міжнародні резерви. В січні 2020 року вони досягли своєї максимальної відмітки, починаючи ще з 2012 року. Державний борг скоротився з 81 до 51 %.

Основа таких змін була закладена ще при уряді Порошенка, який, незважаючи на велику кількість недоліків, вирішив і ряд важливих і складних питань. Наприклад, були збільшені ціни на природний газ, а НБУ отримав свободу дій для того, щоб очистити банківський сектор. Варто нагадати і про прийняття ряду антикорупційних заходів, які поступово почали приносити свої результати.

Після приходу до влади Зеленського і його команди було прийнято багато реформаторських законів. Так, на жовтень заплановано відкриття ринку землі, що має підвищити продуктивність праці в сільському господарстві та харчової промисловості.

Разом з тим, інвестори виділяють два ризики, що їх непокоять: олігархи (зокрема, вплив Коломойського на Президента) та реакцію Кремля, який не залишається байдужим до економічних успіхів України.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm