Економічна криза в Україні не обтяжена банківською кризою

Contact Us

Економічна криза в Україні не обтяжена банківською кризою

В Національному банку повідомили, що вперше економічна криза в країні, яка виникла на цей раз в результаті пандемії коронавірусу, не посилюється кризою банківської системи.

В НБУ зазначили, що заходи з очищення та зміцнення позицій банківського сектору насправді дають позитивний ефект. Це, а також міцна монетарна політика допомагають запобігти виникненню в країні серйозного шокового стану. Мова йде про те, що кризу ми пережили більш-менш спокійно.

На початку був помітний відтік депозитний вкладів у фінустановах, але вже через 2 тижні стан речей нормалізувався. Тому в НБУ не знаходять серйозних ризиків для капіталів і ліквідності всієї системи в цілому, що було характерно для минулих криз.

Водночас, доходи фінансових установ знижуються. Не дивлячись на те, що прибуток даного сектору значний, він зменшився, якщо порівнювати з минулорічними показниками. Зокрема, це сталося через накопичення резервів.

Крім того, банки зазнали додаткових збитків через організацію онлайн-роботи та безпечного функціонування відділень. Впав и споживчий попит, скоротилася кількість послуг, що надаються. Це вплинуло на комісійний дохід фінустанов.

Але в НБУ прогнозують, що в поточному році банківський сектор збереже прибуткові позиції. А ось про оцінку якості кредитних портфелів в умовах адаптивного карантину говорити зарано.

Представник правління одного з банків зазначив, що в результаті послаблення карантинних заходів прослідковується активізація всіх транзакцій користувачів, що свідчить про поступове відновлення вітчизняної економіки.

Джерело: Інтернет- ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm