Для українського фінансового сектору змінять форму подання звітності

Contact Us

Для українського фінансового сектору змінять форму подання звітності

Банки та небанківські фінустанови (кредитні спілки, ломбарди, страхові компанії, тощо) найближчим часом будуть подавати фінансову звітність відповідно до міжнародного стандарту XBRL на основі таксономії МСФО.

Як повідомляється на сайті Нацбанку України, формат XBRL буде використуватися фінустановами при складанні річної, квартальної, а також консолідованої фінансової звітності, яка замінить підходи до розкриття звітних показників, що існують зараз.

Пресс-служба НБУ заявила: «Зміни дозволять вдосконалити звітність українських фінустанов, забезпечать створення структурованих фінансових даних відповідно до таксономії МСФО у єдиному електронному форматі, який буде сумісним з європейськими, а також міжнародними стандартами».

Крім того, Нацбанк назвав переваги від ведення звітності у такому форматі в Україні:

  • посилена прозорість звітності та результатів діяльності суб’єктів звітності,
  • доступний, повністю відкритий формат обміну бізнес-інформацією,
  • підвищена інвестиційна привабливість (через зрозумілі міжнародній спільноті, структуровані фінансові дані).

Повідомляється, що зміни у фінансову звітність для банків та небанківських установ Нацбанк вносить за підтримки Європейського Союзу, у тому числі проєкту «Впровадження практики ЄС по бухгалтерській звітності, фінансовій звітності та аудиту в Україні» (EU-FAAR).

Такий формат співпраці включає, поміж іншим, упорядкування надання фінансової звітності в е-формі, надійних фінансових даних за міжнародно визнаною таксономією МСФО у форматі XBRL.

Богдан Лукасевич, директор Департаменту бухгалтерської звітності НБУ, відмітив, що введення фінансових звітів у єдиному електронному форматі, який відповідає вимогам Ради з міжнародних стандартів бухгалтерської звітності, є складним, але пріоритетним напрямком реформи фінансового сектору.

Джерело: інтернет-ресурс.

Поділитися цим повідомленням?

smm