Для бізнесменів залишилися лазівки, щоб приховувати реальних власників компаній

Contact Us

Для бізнесменів залишилися лазівки, щоб приховувати реальних власників компаній

В Україні стартувала деклараційна кампанія для юросіб. Міністерство фінансів наказом № 163 ввело для них зобов’язання розкривати своїх кінцевих бенефіціарних власників.

Тепер всі підприємства, створені до 28 квітня 2021-го року, повинні внести до держреєстру інформацію про реальних власників компанії. Перелік конкретної документації при цьому залежить від того, чи є серед них нерезиденти. Чимале значення для декларації також має той факт, є вплив прямим або непрямим.

В іншому випадку бізнесменів чекають штрафні санкції в розмірі 17-51 тис. грн, а відповідальних осіб також кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі строком до 5 років. В уряді очікують, що такі заходи допоможуть в боротьбі з відмиванням грошей.

Разом з тим, в бізнес-співтоваристві до подібних нововведень ставляться скептично. Так як реальних власників легко приховати, прикриваючись номінальними бенефіціарами. І держорганам встановити на практиці реального власника буде дуже складно, а іноді й зовсім не можливо.

Фахівці стверджують, що нічого нового Мінфін не придумав. Дані нововведення є звичайною світовою практикою, мета якої — визначити реальних людей, що стоять за тим чи іншим бізнесом. Однак, з огляду на те, як прописана процедура, підприємці й надалі зможуть приховувати своїх реальних власників і, відповідно, далі легалізувати кошти, отримані незаконним шляхом.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm