Чому підприємці позбавляються від долара?

Contact Us

Чому підприємці позбавляються від долара?

Минулий тиждень закінчилася падінням долара, при цьому Нацбанк практично ніяк не реагує на зміцнення позицій національної валюти. В НБУ кажуть, що це допомагає стримувати зростання споживчої інфляції.

Разом з тим НБУ викупив понад 120 млн доларів. Тільки за п’ятницю банк придбав 80 млн доларів.

У Міністерстві фінансів планують провести аукціон з розміщення ОВДП. Хоча нерезиденти, швидше за все, вважатимуть таке розміщення непривабливим. А якщо вони захочуть вивести вивільнені кошти в материнські юрисдикції, знову виникне загроза девальвації гривні.

Як свідчать звіти Нацбанку, валові міжнародні резерви України в минулому місяці знизилися на 2,9 млрд. Це пов’язано з проведенням найбільш масштабного погашення євробондів.

Експерти прогнозують, що на цьому тижні долар продовжить падіння і досягне рівня 26 грн. При цьому європейська валюта залишається стабільною, за прогнозами вона зміцниться до 30,75 грн.

І хоча на локальному ринку відзначають перевищення пропозиції над попитом, минулого тижня великі покупці провели ряд конверсійних операцій. Це свідчить про те, що вони слабо вірять в подальше падіння курсу, а тому готові купувати валюту за чинною ціною.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm